PVC İşleri

İzolasyonu

     Ülkemizde binalar ve diğer yapıların temel sorunlarından biri, sıcak ve soğuk havaya karşı dayanıksız olmasıdır. Sert geçen kış aylarında veya fazla sıcak geçirdiğimiz yaz mevsiminde yaşam alanlarımızın izolasyonunun sağlanması oldukça önemlidir. Dış cephe olarak da bilinen izolasyon evlerin çatı ve dış cephe üzerinde bulunan iyileştirilmelerin sağlanması ile oluşmaktadır. Uzmanlık gerektiren bir uygulama olduğu için ; İzolasyon nedir ve izolasyon için ne yapmak gerekir bilmeden yapılan çalışmalar yanlış sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.

 

 

    İzolasyon ayrıca yapının ilk günkü kalitesini yıllar boyu sürdürebilmesi için yapıya sonradan kazandırılan bir dış cephe özelliği olarak da bilinmektedir.

Yapının özelliklerinin korunabilmesi için kaliteli malzeme kullanmak kadar, izolasyon yapacak kişinin dış cephe giydirme özelliğini biliyor ve bu konuda uzman olması  çok önemli bir konudur. İzolasyon yapılması yapının aynı zamanda küf ve mantar oluşumunu, yapının terlemesini ve uzun süre sağlam kalmasını etkileyecek bir özelliktir. İzolasyonu özenli ve güzel yapılmış yapılarda sıcak- soğuk hava geçişlerinde sorun da kalmayacaktır. Binanın terlemesi ve yaşlanması engellenecek ve daha sağlıklı bir yaşam sürmemiz kolaylaşacaktır.