Sürme
İzolasyon

Çimento Sürme İzolasyon

Çift komponentli olan yarı ya da tam elastik yapıda bir yüzeysel izolasyon sağlamaktadır. Bu izolasyon ile dayanıklı bir su yalıtımı yapılmaktadır. Yalıtımın her aşaması doğru bir şekilde yapılması ve herhangi bir boşluk kalmaması sağlanmaktadır. Genel olarak beton üzerine ya da şap üzerine sıva şeklinde uygulanmaktadır. Genellikle balkon ve banyolarda kullanılmaktadır.

Sürme Esaslı İzolasyon

Sürme izolasyon bir su yalıtım sistemidir. Genel olrak kolay uygulanmakta olan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi uyum sağlayarak tutunmaktadır. Sürme izolasyon ile yapı içerisinde herhangi bir çatlak oluşumuna izin verilmez. Bu sayede kullanım alanına göre o bölgelerde su kaçırması ya da oraların ıslanması gibi herhangi bir durum söz konusu değildir. Yapılarda nem ve su yalıtımında genellikle kalıcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Bitümlü Esaslı İzolasyon

Pozitif yön olarak belirtilen yön yapı içerisinde suyun geldiği bölgedir. Bu bölgeden başlanarak yapılan izolasyon çalışmasına bitüm esaslı sürme izolasyon denilmektedir. Yapıda izolasyon işlemi için solvent bazlı ya da su bazlı olarak iki şekilde likit sürme izolasyon şekli kullanılmaktadır. Bu uygulamalar bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte yapıların etkili bir şekilde önlem alınmaktadır.

Akrilik Esaslı Sürme İzolasyon

Reçine akrilik sürme izolasyonlarda kullanılmakta olan bir malzemedir. Bu malzeme genel olarak suyu engellemesi ve dayanıklılığı ile bilinmektedir. Yapıların genelinde kullanılmakta olan akrilik sürme izolasyon, çatı, balkon, teras ve havuzlarda daha fazla kullanılmaktadır.

Poliüretan Sürme İzolasyon

 

Tek bileşenli ve çift bileşenli olan bu izolasyon türünde daha fazla bir kimyasal kullanımı söz konudur. Genel olarak fırça ya da rulo ile sürülmesinden dolayı detay çalışmalarda daha ekili çözümler sağlayarak su ve nem yalıtımını yapılarda etkili bir şekilde göstermektedir.

URL

Sürme
İzolasyon

Çimento Sürme İzolasyon

Çift komponentli olan Yarı ya da Tam elastik yapıda bir yüzeysel izolasyon sağlamaktadır. Bu izolasyon ile dayanıklı bir su yalıtımı yapılmaktadır. Bu yöntem ile Yalıtımın her aşaması doğru bir şekilde yapılması ve herhangi bir boşluk kalmaması sağlanmaktadır. Genellikle beton üzerine ya da şap üzerine sıva şeklinde uygulanmakta, balkon ve banyolarda kullanılmaktadır.

Sürme Esaslı İzolasyon

Sürme izolasyon ise bir su yalıtım sistemidir.

Genellikle kolay uygulanmakta olan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi uyum sağlayıp tutunmaktadır. Sürme izolasyon ile yapı içerisinde herhangi bir çatlak oluşumuna izin verilmez, böylece kullanım alanına göre o bölgelerde su kaçırma ya da uygulandığı noktanın ıslanması gibi herhangi bir durum engellenmiş olur. Yapılarda nem ve su yalıtımında genellikle kalıcı olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Bitümlü Esaslı İzolasyon

Pozitif yön olarak belirtilen yön yapı içerisindeki suyun geldiği bölgedir.

Bu bölgeden başlanıp yapılan izolasyon çalışmasına bitüm esaslı sürme izolasyon denilir.

Yapıda izolasyon işlemi için solvent bazlı ya da su bazlı olarak iki şekilde likit sürme izolasyon şekli kullanılır. Bu uygulamalar bölgeye göre değişiklik gösterir ve yapılarda etkili bir şekilde önlem alınmaktadır.

Akrilik Esaslı Sürme İzolasyon

​Bu yöntem Reçine akrilik sürme izolasyonlarda kullanılmakta olan bir malzemedir.

Akrilik Esaslı Sürme İzolasyon genel olarak suyu engellemesi ve dayanıklılığı ile bilinmektedir. Yapıların genelinde kullanılmakta olan akrilik sürme izolasyon, çatı, balkon, teras ve havuzlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Poliüretan Sürme İzolasyon

Seçenek olarak Tek bileşenli ve Çift bileşenli olan bu izolasyon türünde daha fazla kimyasal kullanımı vardır.

Daha çok fırça ya da rulo ile sürülmesinden dolayı detay çalışmalarda daha ekili çözümler sağlayarak su ve nem yalıtımını yapılarda etkili bir şekilde göstermektedir.